W co spakować rzeczy przy przeprowadzce?

Każdy, kto szuka nowego mieszkania, wie, że będzie musiał się zmierzyć z przeprowadzką. Spędza ona sen z powiek nawet tym najbardziej zapalonym do aranżowania własnych czterech kątów. Przeprowadzka do nowego mieszkania to spore wyzwanie logistyczne. Kupiliśmy z chłopakiem nowe mieszkanie na nowo wybudowanym osiedlu domków jednorodzinnych tzw. bliźniaków.

Przeprowadzka i pakowanie rzeczy do kartonów

najlepsza taśma do pakowania kartonówPrzeprowadzka to nie tylko przeniesienie sprzętów, mebli. To też masa różnych rzeczy do przewiezienia np. odzież,  kosmetyki, książki i dekoracje. Do przeprowadzki wynajęliśmy firmę, która przewiozła nasze meble, sprzęt agd do nowego mieszkania. Pozostało nam spakowanie książek, płyt cd i winylowych i różnych małych drobiazgów. Kupiliśmy spora ilość kartonów, w które będziemy pakować rzeczy.  Kupując kartony sprzedawca powiedział nam, że jest jeszcze potrzebna najlepsza taśma do pakowania kartonów. Za jego radą kupiliśmy kilka sztuk taśmy. Taśma z klejem z kauczuku syntetycznego zapewnia dobrą przyczepność do kartonu i doskonale radzi sobie z zabezpieczeniem i zamykaniem nawet cięższych opakowań. Zalecana jest do zaklejania opakowań, które nie będą narażone na działanie ujemnych temperatur, szczególnie niższych niż -5°C. Pakowanie rzeczy w kartony i zaklejanie taśmą pakową zajęło nam dwa tygodnie. Taśma pakowa, którą polecił nam sprzedawca okazała się niezastąpiona przy pakowaniu i przeprowadzce. Taśmy pakowe są najczęściej wyprodukowane z PP, PVC albo papieru. Wszystkie taśmy najlepiej aplikować w temperaturze ponad 15 °C. Niektóre kleje trzymają od razu, u innych chwilę to trwa, także może się na początku wydawać, że taśma nie klei. Wszystkie kartony z rzeczami udało się nam bezpiecznie przewieźć, żadna płyta winylowa czy książka nie uległa zniszczeniu. Bardzo się z tego cieszyliśmy bo książki i winyle są dla nas bardzo ważne i cenne.

Taśmy samoprzylepne są łatwym sposobem na zabezpieczenie różnych opakowań kartonowych. Na rynku dostępne są  taśmy pakowe w kilku rozmiarach i dwóch wersjach kolorystycznych: brąz i transparent. Nie przypuszczałam, że taśma okaże się tak potrzebna a wręcz niezbędna przy przeprowadzce do nowego mieszkania. Wszystkim, którzy się przeprowadzają polecam taśmy do pakowania kartonów, pudeł.