Wybieramy lampy do mieszkania


Oświetlenie w każdym pomieszczeniu odgrywa bardzo ważną rolę. Buduje ono klimat i oczywiście pozwala nam funkcjonować, kiedy za oknem jest ciemno. Współczesne aranżacje stawiają przede wszystkim na różnorodność w oświetleni. Chodzi o takie rozmieszczenie lamp i umieszczenie ich w takiej ilości, aby można było dowolnie manewrować światłem, dopasowując je do okazji. 

Różnorodność lamp w salonie

lampy do salonuKażdy, kto chociaż trochę interesuje się tematyką aranżacji wnętrz, doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak ważną rolę oświetlenie odgrywa w pomieszczeniach. Przede wszystkim buduje ono nastrój. Najlepiej, aby w danym wnętrzu znalazły się różnorodne lampy, które umożliwią manewrowanie źródłem i natężeniem oświetlenia. Niedawno miałam okazję wybierać lampy do salonu, bo kupiłam mieszkanie i trzeba było je od podstaw urządzić. Salon jest bardzo reprezentatywnym miejscem i wymaga szczególnej uwagi przy  projektowaniu. Mój salon połączony jest z jadalnią, więc nad dużym stołem znalazła się pięknie zdobiona lampa, nawiązująca do stylu retro. Idealnie skomponowała się ona z nowoczesnym, ale klasycznym wnętrzem. W pozostałej części salonu, tej bardziej wypoczynkowej, postawiłam przede wszystkim na możliwość tworzenia klimatu. Z tego względu po obu stronach sofy stanęły wysokie lampy, którymi można manewrować w różne strony. Poza tym na ścianie z telewizorek pojawiły się kinkiety a na suficie punktowe, niewidoczne na pierwszy rzut oka lampy, które dają najjaśniejsze światło. 

Klimat w pomieszczeniach tworzy się między innymi poprzez odpowiedni dobór oświetlenia. Lampy nie tylko dają światło, ale też same w sobie często są elementem dekoracji wnętrza. Miałam okazję niedawno wybierać oświetlenie do nowego salonu. Postawiłam w nim przede wszystkim na różnorodność lamp.