Stalowa roleta antywłamaniowa


Zarówno sklep jak i warsztat były ulokowane na obrzeżach miasta, głównie ze względu na niskie koszty wynajmu, choć oddalenie od centrum wywoływało również dość duże obawy o bezpieczeństwo. W warsztacie zajmowaliśmy się zarówno naprawą replik jak i ostrej broni, a wystawiane przez nas wyposażenie mogło kusić amatorów cudzej własności. Ze względu na takowe obawy, zdecydowaliśmy się zamontować na terenie sklepu dodatkowe zabezpieczenia.

Wytrzymałe stalowe rolety

rolety antywłamanioweAlarmy elektroniczne były dość dobrym zabezpieczeniem, aczkolwiek często okazywało się, iż ekipy interwencyjne docierają na miejsce zgłoszenia bardzo późno, często już po samym fakcie włamania. By nie dopuścić do możliwości wejścia osób niepowołanych na teren warsztatu i sklepu, wszystkie okna i drzwi miały zostać zabezpieczone stalowymi roletami. Wybrane przez nas rolety antywłamaniowe przypominały na pierwszy rzut oka zwykłe domowe rolety zewnętrzne, choć wykonane z metalu. Były one jednak zdecydowanie bardziej wytrzymałe i odporne na próby ich otwarcia z zewnątrz budynku, nawet z użyciem narzędzi. Po opuszczeniu, mechanizm rolet był automatycznie blokowany w taki sposób, iż nie mogły być one ponownie podniesione do czasu otwarcia pracy sklepu, a wszelkie próby nieupoważnionego otwarcia wymagały ogromnego nakładu siły. Z racji wysoko położonych okien, rolety dość skutecznie zapobiegały takowym próbom, nawet przy użyciu drabinek. Rolety umieszczone nad drzwiami wejściowymi, natomiast, były blokowane mocowaniem zamontowanym przy podłodze, które było połączone z systemem alarmowym budynku, uruchamianym przy każdej próbie otwarcia rolety przy jednocześnie włączonym alarmie.

Owe rolety nie były zbyt dużą inwestycją, gdyż okazało się że modele dostępne w sklepach budowlanych i hurtowniach prowadzących sprzedaż sprzętu bezpieczeństwa posiadają podobne, niezbyt wygórowane ceny. Stanowiły one jednak bardzo dobre fizyczne zabezpieczenie obiektu, i nie wymagały wiele pracy przy montażu. Instalacja mogła być wykonana nawet przez osoby nie mające doświadczenia z montażem urządzeń, choć wielu producentów oferowało usługę profesjonalnej instalacji rolet, z której my również skorzystaliśmy. Montaż wykonywany był w trakcie pracy sklepu i zajmował co najwyżej kilka godzin.