Nowoczesny unit dentystyczny


Są jednym z podstawowych urządzeń, w które jest wyposażona każda klinika stomatologiczna. Pacjenci korzystają z nich m.in. w szpitalach, prywatnych oraz publicznych gabinetach oraz na uczelniach medycznych. Ich jakość jest ważnym elementem, który daje komfort nie tylko pacjentowi, ale także lekarzowi.

Jaki unit dentystyczny wybrać?

unity dentystyczneFotele stomatologiczne muszą dawać wygodę w użytkowaniu obydwóm stronom. Pacjent musi mieć miejsce na położenie nóg oraz podręczny stoliczek ze spluwaczką. Ważnym elementem jest także obicie, które najczęściej jest wykonane z naturalnej skóry. Jest ona prosta w utrzymaniu standardów higieny, które są niezwykle ważne w pracy każdej instytucji medycznej. Unity dentystyczne zawierają wygodny i sterowany fotel, którego kąt nachylenia będzie można dostosować do rodzaju przeprowadzanych zabiegów oraz wzrostu pacjenta. Jeśli chodzi o wymagania, jakie są stawiane przez lekarzy, na pierwszym miejscu jest zawsze swoboda wykonywania ruchów przy pacjencie. Unity najczęściej są także wyposażone w panel asysty wraz ze standardowym ramieniem, w który jest wmontowany podręczny ssak oraz strzykawko-dmuchawka. Dodatkowym elementem zamocowanym na ramieniu może być także monitor pantomograficzny, który służy przede wszystkim lekarzowi do bieżącego podglądu lub oglądania zdjęć RTG zębów. Sterowanie całym fotelem dentystycznym odbywa się w sposób elektroniczny, za pomocą klawiatury membranowej zamocowanej na stoliku.

Sprzęt do gabinetu stomatologicznego musi spełniać wiele oczekiwań. Wszak jest on jednym z czynników, na który może wpłynąć powodzenie przeprowadzonego zabiegu profilaktycznego czy operacyjnego. Choć jego wyposażenie może być niezwykle zróżnicowane, warto zadbać o każdy element, który w trakcie pracy przyczyni się do zwiększenia wygody.