Mocowanie – zastosowanie plastikowych zaczepów do firanek


Często obecnie spotykamy się z tendencją stosowania w oknach rolet, żaluzji, braku potrzeby do wyznaczania formy, poza którą toczy się życie prywatne rodziny. ci zaś, którzy przyzwyczajeni są do wykorzystania przestrzeni okna, przyozdabiają je jedynie oryginalnymi draperiami, czy ozdobami, a jeszcze częściej traktuje się tą sferęj jako odzwierciedlenie oranżerii, ustawiając na parapetach rośliny doniczkowe.

Nowoczesność plastikowych zaczepów do firan

plastikowe zaczepy do firanMimo wszelkich nowoczesnych rozwiązań, w miastach tworzą się enklawy, które są odzwierciedleniem kultywowanej tradycji, uwzględniąjącej powagę oraz znaczenie ochrony życia osobistego, przed okiem gapiów, tworząc przestrzeń wybraną i wyznaczoną, niby twierdza, za kurtyną tradycyjnie wieszanych w oknach firanek oraz zasłon. dla gospodyń o tradycyjnego podejścia do estetyki mieszkania nie ma miejsca na puste, bezbarwne szkło okienne, które oprócz tego,że nie zdobi, to dodatkowo czyni życie codzienne rodziny ogólnodostępnym, co często prowadzi do skrępowania, więc w okresie zbliżającego się wieczoru i konieczności oświetlenia domu, taką ochronną formę dodatkowo mają pełnić zasłony, dające poczucie bezpieczeństwa i gwarantujące intymność członków rodziny.Zawieszenie firanek jest czynnością pracochłonną, jednakże aby ułatwić tą czynność, producenci proponują plastikowe zaczepy do firan, w znaczący sposób ułatwiąjących wzorcowe i symetryczne rozmieszczenie firany w świetle okna. Z pewnością są one o wiele praktyczniejsze od tradycyjnych żabek, po wieszaniu na nich firan ,,ręce odpadają”. a ten pogląd wynika w głównej mierze z doświadczenia każdej pani domu, hołdującej tradycyjnym rozwiązaniom. Ten typ estetyki zakłada, iż na tych plastikowych zaczepach do firan zawiśnie tkanina nieskazitelnie czysta i biała, zmieniana zazwyczaj w okolicach istotnych świąt i tradycji, a jej brak rodzi uczucie chaosu i braku dbałości o czystość w mieszkaniu.

Oczywiście są regiony w Polsce, w których nie wyobrażano by sobie okna bez wykończenia przez biel firan, o które się dba, a ta tendencja jest przekazywana z pokolenia na pokolenie.Nie zawsze to, co dla innych jest zupełnie oczywiste, dla innych może być w takim stopniu nowoczesne, że nie jest w żadnej mierze  do przyjęcia czy też do zaakceptowania.