Gdzie wysłać dzieci na wakacje?


Co roku pewnie macie ten dylemat – czy, a jeśli tak, to gdzie wysłać dzieci na kolonie w czasie wakacji. Możliwości jest wiele. Morze, Mazury, góry, także obozy językowe albo harcerskie. Szeroki wybór czasem może oznaczać trudny wybór, tym bardziej że w wielu miejscach już pewnie byliście i kolejny wyjazd może nie być zbyt atrakcyjny dla dziecka. Może warto więc pomyśleć o jakichś tematycznych obozach.

Bory Tucholskie świetnym miejscem na obóz

obozy w borach tucholskichDzięki tego typu wyjazdom jest szansa podszkolić swoje umiejętności w konkretnej dziedzinie albo dopiero się czegoś nauczyć. Jednym z przykładów jest wymieniony już obóz językowy. Dwa albo trzy tygodnie, a może i więcej, w zależności od chęci i możliwości, spędzone w środowisku, które porozumiewa się w danym języku, na pewno pomogą w szlifowaniu swoich zdolności. Inna ciekawa propozycja to choćby sporty wodne – windsurfing czy kajaki, najczęściej proponowane nad morzem albo na Mazurach. Jeśli mowa o kierunkach wyjazdu, to warto rozważyć także Kaszuby albo Bory Tucholskie na południu tej krainy. Duże tereny porośnięte lasami to idealne środowisko, żeby na przykład się wyciszyć i poprawić wspominane już umiejętności językowe. Oczywiście nie samą nauką człowiek żyje, więc poza tym można korzystać z wielu atrakcji – od spływów kajakowych, przez spacery i rajdy rowerowe, na odpoczynku na łonie natury kończąc. Jeśli wybieracie obozy w borach tucholskich, to warto skorzystać także z tych jeździeckich, podczas których można nauczyć się jeździć konno. Możliwości jest sporo, a tereny z pewnością urzekają i zachęcają do ujeżdżania. W Borach Tucholskich można także zorganizować obóz harcerski albo wyjazd dla młodych skautów. Zadania do wykonania w lesie, paintball i wiele innych atrakcji czeka na uczestników. Oczywiście wszystko po opieką specjalistów i ratowników, a także z ubezpieczeniem.

To z pewnością coś więcej, niż zwykłe wakacje z odpoczynkiem i zwiedzaniem. Choć przyznać trzeba, że podczas obozu także jest czas zarówno na oddech, jak i odwiedziny w ciekawych miejscach. Inaczej byłoby zbyt monotonnie. W każdym razie tematyczne obozy, na przykład w Borach Tucholskich, to świetna propozycja dla osób, które chcą przeżyć fajną przygodę, chcą się czegoś nauczyć albo tylko podszkolić swoje umiejętności.