Dobry kask motocyklowy


Przepisy ruchu drogowego wymagają od każdej osoby poruszającej się w ruchu drogowym na jednośladzie napędzanym silnikiem spalinowym posiadanie kasku. Za brak kasku grozi nam dość wysoki mandat. Nasz sam zdrowy rozsądek powinien determinować nas do tego, aby ten kask zakładać. Kask jest najważniejszym elementem stroju motocyklisty, ponieważ chroni on głowę motocyklisty. Dobry kask to przede wszystkim bezpieczeństwo, ale też i komfort jazdy. Jazda motocyklem bez kasku nie należy do najprzyjemniejszych.

Dobrej jakości kask w relatywnie niskiej cenie

kaski LS2Na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów kasków motocyklowych w różnych cenach. Możemy znaleźć takie kaski, które kosztują kilkadziesiąt złotych, ale też takie których cena sięga kilku tysięcy złotych. Wybierając kask do jazdy rekreacyjnej, do przemieszczania się po mieście, nie musimy wydawać dużej sumy. Obecnie najlepszym rozwiązaniem dla osób, które chcą kupić kask, który będzie dobry jakościowo, a jednocześnie dość tani, to kaski LS2. Kaski sygnowane logiem firmy LS2 świetnie sprawdzają się do codziennego użytku. Skorupa kasku jest wykonana z włókna węglowego, dzięki temu jest bardzo wytrzymała, a kask jest lekki. Waga takiego kasku mieści się w bezpiecznej normie, ponieważ kask nie może być ani za lekki, ani za ciężki. Wewnątrz kasku znajduje się specjalna pianka, która przyjmuje całą siłę uderzenia, ale nie przenosi jej dalej. Sprawia to, że nie odczuwamy tej siły na głowie. Wszystko jest obszyte oddychającym materiałem, zapobiega to nadmiernej potliwości głowy. Kask posiada dobrą wentylację. Kanały wentylacyjne przechodzą przez cały kask wokół naszej głowy, cały czas mamy dopływ świeżego powietrza. Dzięki temu wizjer nie paruje. Wizjer kasku wykonany jest z przezroczystej pleksi.

Kupując kask motocyklowy, musimy pamiętać o tym, aby dobrze dobrać rozmiar. Jeśli jest to nasz pierwszy kask danej firmy, to lepiej wybrać się do sklepu stacjonarnego, aby dokonać przymiarki. Ceny tych kasków zaczynają się od dwustu złotych, a kończą na około sześciuset. W tym przedziale cenowym znajdziemy dobrej klasy kask, który posłuży nam kilka sezonów. Poza rozmiarem kasku, do wyboru mamy także malowanie. Możemy wybrać coś z gotowych wzorów lub poprosić o namalowanie grafiki, którą sami wybierzemy.