Czym zaizolować poddasze?


We współczesnym budownictwie dużą wagę przykłada się do tego, aby budowle były energooszczędne. Chodzi o to, aby ograniczyć straty energii, co pozwala na utrzymanie wewnątrz optymalnej temperatury, przy zmniejszeniu nakładów finansowych na ogrzewanie. Takie rozwiązania pozwalają lepiej chronić środowisko. Wytwarzana energia jest wykorzystywana najpełniej jak to możliwe. 

Najlepsze sposoby izolacji 

izolacja poddasza piankąOgraniczenie marnowania energii nie jest zresztą troską jedynie budowniczych nowych obiektów. Równocześnie bowiem dąży się do tego, by w starych budynkach przeprowadzać termomodernizację. Uszczelnia się więc ściany, zapobiegając jakimkolwiek szczelinom, przez które mogłoby ulatywać ciepło. Szczególnie ważne w tym procesie jest dokładne zabezpieczenie wszelkich załamań muru i narożników. Należy mieć na uwadze, że na samym ociepleniu ścian termoizolacja się nie kończy. Duży procent ciepła, nawet jedna czwarta, może bowiem ulatywać przez dach. Dlatego też ze szczególną starannością trzeba zadbać o ocieplenie poddasza. Istota problemu jest tym większa, gdy mamy do czynienia z poddaszem użytkowym. Na szczęście są różne sposoby na dokładne zabezpieczenie wszelkich szczelin. Najskuteczniejsza wydaje się izolacja poddasza pianką. Ten materiał jest doskonałym wypełniaczem. Świetnie dopasowuje się do każdego typu przestrzeni i dokładnie zasklepia wszelkie szczeliny.

Trzeba pamiętać, że ocieplanie dachu polega na wprowadzaniu substancji izolacyjnej pomiędzy belki tworzące więźbę dachową. Zapobiega się w ten sposób istnieniu jakichkolwiek szpar. Bez problemu dociera do wszelkich załamań, wypełniając nawet najdrobniejsze przestrzenie. Dzięki piance dach jest szczelnie zabezpieczony i nie ma mowy o niekontrolowanym wydostawaniu się powietrza.