Czy z płyt graniowych można zrobić chodnik?


Postanowiłam zmienić trochę otoczenie przed moim domem a dokładnie chciałabym zmienić schody wejściowe, chodnik, podjazd dla samochodów oraz płot, właściwie wszystko oprócz chodnika i podjazdu mam wybrane i zastanawiam się czy płyty granitowe będą odpowiednim materiałem właśnie na te dwa elementy.

Rodzaje płyt granitowych

płyty granitoweWłaściwie płyty granitowe są produktem naturalnym i robione są z różnego rodzaju kamienia, chyba najczęściej spotykane są granity szare lub szaro rude, mi osobiście bardziej podobają się szare i to w dodatku dość ciemne. Wybrałam ten rodzaj płyt na wejście do domu oraz chodnik ponieważ jest to materiał odporny na różne warunki atmosferyczne a dodatkowo jest bardzo odporny na ścieranie i podobno także dość wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Do wyboru jeśli chodzi o płyty granitowe mamy płyty płomieniowe, które są chropowate czyli również antypoślizgowe a to chyba dla mnie dość ważne nie chciałabym złamać sobie nogi na chodniku przed domem. Drugim rodzajem płyt granitowych są płyty polerowane, które przez polerowanie stają się zupełnie gładkie i są dość śliskie w dotyku mają taki ładny lustrzany wygląd ale chyba ze względu na bezpieczeństwo będę musiała zdecydować się na te chropowate. Zamówiłam płyty granitowe razem z usługa brukarską ponieważ sama na pewno nie potrafiłabym położyć płyt chodnikowych i teraz nie pozostaje mi nic tylko czekać.

Podsumowując wybór wcale nie był taki trudny jak się na początku obawiałam, a całokształt naprawdę wyszedł świetnie, płyty granitowe nadały taki nowoczesny wygląd mojemu domowi, teraz wygląda świeżo i czysto, a dowiedziałam się także, że co jakiś czas można zamówić usługę szczotkowania płyt granitowych więc efekt czystości powinien utrzymać się wiele lat jeśli będę o to dbała.