Chciałam uszyć dziecku maskotkę


Moja córka bardzo lubi maskotki. W zasadzie inne zabawki mogłyby dla niej nie istnieć. W sklepach nie mogłam już znaleźć nic, czego nie miałaby w domu. Zbliżały się jej urodziny i wiedziałam, że jedyny prezent, który naprawdę jej się spodoba to pluszak. Ponieważ w sklepach z zabawkami dalej nie mogłam znaleźć nic konkretnego to postanowiłam uszyć jej maskotkę samodzielnie.

Potrzebowałam wykrojów maskotek

maskotki wykroje do szyciaNie do końca wiedziałam jednak, jak powinnam się za to zabrać. Koleżanka podpowiedziała mi, że jeśli wpiszę w wyszukiwarkę internetową frazę: maskotki wykroje do szycia, to znajdę wiele szablonów, które krok po kroju pokażą mi, jak powinnam zabrać się za szycie maskotki. Poszłam za jej dobrą radą i okazało się to bardzo dobry rozwiązaniem. Bez problemu udało mi się znaleźć wykroje takich maskotek, jakie planowałam zrobić dla córki. To co było dla mnie najważniejsze to to, że były one bardzo czytelne i wygodne w użyciu nawet dla osoby, które nie miała wcześniej zbyt wiele do czynienia z szyciem zabawek czy ubrań. Gotowy wykrój najlepiej było wydrukowa na stosunkowo twardej tekturce. Dzięki temu nie ślizgał się on ani nie przesuwał po materiale w trakcie obrysowywaniu czy wycinaniu fragmentów. Taki wykrój nie tylko ułatwia osiągnięcie pożądanego kształtu materiału, ale także pomaga przy składaniu wszystkich elementów i zszywaniu je ze sobą.

Ostatecznie udało mi się uszyć dla córki bardzo ładnego, dużego pluszaka z miękkiej tkaniny. Gdyby nie odpowiedni szablon byłoby to pewnie trudne do zrobienia. Jestem bardzo zadowolona, że udało mi się znaleźć wykrój, który był bardzo czytelny i krok po kroku pokazywał w jakiej kolejności powinniśmy postępować. Pluszak bardzo spodobał się córce, dlatego już zaczęłam poszukiwania innych szablonów.